17 czerwca 2011 :: Zgłoś się na mammografię

"Mammografia to nie moda! To mądrość."

Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, a ryzyko zachorowania wzrasta proporcjonalnie do wieku. Dzięki wczesnej diagnostyce istnieją bardzo duże szanse na pełne wyleczenie.

Mammografia jest to badanie radiologiczne piersi wykonane niewielką, bezpieczną dawką promieni rentgenowskich. Pozwala na wczesne wykrycie nowotworu, co jest niezwykle ważne dla dalszej terapii.

W ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi Szpital Powiatowy w Nisku oferuje bezpłatne badania mammograficzne oraz leczenie kobiet, u których wykryto zmiany podczas badania.

Program adresowany jest dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanej mammografii lub w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Badania przeprowadzane są przy użyciu nowoczesnego mammografu w pracowni diagnostyki obrazowej Szpitala Powiatowego przy ulicy Kościuszki 1 w Nisku.

Termin badania należy uzgodnić osobiście lub telefonicznie pod numerem 015 841-67-29.

Na badanie należy zabrać ze sobą dokument zawierający numer pesel.

Nowoczesny aparat do badań mammograficznych - Pracownia Diagnostyki Obrazowej Szpitala Powiatowego w Nisku.