27 lipca 2011 :: Otwarcie nowego pawilonu diagnostyczno-zabiegowego

W poniedziałek 25 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie nowego pawilonu diagnostyczno-zabiegowego Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym przecięciem wstęgi, którego dokonali: wicewojewoda Andrzej Reguła, wicemarszałek Zygmunt Cholewiński, przedstawiciel wykonawcy inwestycji Mirosław Młynarski, dyrektor szpitala Stanisław Krasny i starosta niżański Gabriel Waliłko. Następnie ksiądz Franciszek Grela poświęcił nowy pawilon.

Dyrektor szpitala Stanisław Krasny w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego pawilonu. Wyraził przekonanie, że nowo otwarty obiekt będzie przyjazny pacjentom i przyczyni się do podniesienia jakości usług medycznych. Szczególne podziękowania złożył Henrykowi Wróblewskiemu i Marianowi Daczyńskiemu - pracownikom SPZZOZ w Nisku, którzy przez cały okres realizacji zajmowali się inwestycją.

Podczas uroczystości dyrektor Stanisław Krasny został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu w dziedzinie ochrony zdrowia publicznego. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego order wręczył Wicewojewoda Podkarpacki Andrzej Reguła, który pogratulował dyrektorowi dotychczasowych osiągnięć i życzył mu dalszych sukcesów.

Podziękowania, pochwały i gratulacje dla dyrektora złożyli również pozostali goście, w tym Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, Starosta Niżański Gabriel Waliłko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Mieczysław Kasprzak.

Budowa nowego pawilonu kosztowała 25 milionów złotych, w tym:
- 5 milionów środki unijne
- 1,5 miliona budżet państwa
- 9 milionów fundusze powiatu niżańskiego
- 10 milionów środki własne szpitala.

W nowym pawilonie znajduje się:
- izba przyjęć
- oddział intensywnej terapii
- blok operacyjny z 3 nowoczesnymi salami operacyjnymi i salą wybudzeń
- dwa piętra łóżkowe, na których łącznie jest 12 sal 3-łóżkowych oraz 10 sal 2-łóżkowych - każda z własnym węzłem sanitarnym

Do wykończenia budynku użyto nowoczesnych materiałów, a zastosowana kolorystyka w niczym nie przypomina dawnych surowych wnętrz szpitalnych.

Ciekawostki:
W budynku znaduje się 47 łazienek, zamontowano 215 drzwi i 134 umywalki.

Zdjęcia nowego pawilonu "od środka" udostępnimy już wkrótce. Poniżej galeria zdjęć z uroczystości otwarcia.