25 kwietnia 2013 :: Otrzymaliśmy sprzęt od Owsiaka

Oddział noworodkowy Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku otrzymał sprzęt medyczny od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Obiecane już wcześniej urządzenia trafiły na oddział na początku kwietnia, a wczoraj dojechał ultrasonograf dla noworodków.

W sumie WOŚP przekazała nam:
- inkubator zamknięty do intensywnej terapii noworodków
- kardiomonitor
- lampę ledową do fototerapii
- ultrasonograf z 3 głowicami (liniowa, sektorowa, mikrokonweks).

Otrzymane urządzenia są bardzo wysokiej klasy i posłużą maluchom wiele lat. Wartość darowizny to 260 tysięcy złotych.

Najbardziej z "prezentu" cieszy się personel oddziału.
- Wszystkie noworodki przebywające aktualnie na oddziale mają już wykonane badanie usg główki i jamy brzusznej - mówi Elżbieta Drożdżak-Czerkies, ordynator oddziału noworodkowego. - Takie badanie będzie u nas odtąd standardem u każdego noworodka.

Na zdjęciu: inkubator zamknięty do intensywnej terapii noworodków, kardiomonitor i lampa do fototerapii.

Na zdjęciu: ultrasonograf dla noworodków

Na zdjęciu: badanie noworodka za pomocą nowego ultrasonografu