7 listopada 2014 :: Ranking Szpitali 2014

Ranking Szpitali CMJ "Bezpieczny Szpital 2014" (XI edycja)

W publikacji dziennika "Rzeczpospolita", w specjalnym dodatku do wydania z dnia 30 października 2014, ukazały się następujące rankingi:

• Ranking "Złota setka", obejmujący 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych
  • Ranking szpitali monospecjalistycznych, obejmujący 12 monospecjalistycznych szpitali zabiegowych
  • Ranking szpitali niezabiegowych obejmujący 10 jednostek
  • Rankingi wojewódzkie (zabiegowe), prezentujące wyniki w poszczególnych województwach z uwzględnieniem miejsca uzyskanego w wyżej wymienionych rankingach

Aby znaleźć się w zestawieniu rankingowym szpital musiał uzyskać co najmniej tyle punktów, co 100 szpital, czyli 741.

W rankingu uczestniczyły 243 szpitale. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosiła 1000. Najlepszy uzyskany wynik to 917 punktów.

SPZZOZ w Nisku - Szpital Powiatowy im. PCK zdobył 722 punkty i tym samym powtórzył wynik ubiegłoroczny. Ta liczba punktów dała nam 122 miejsce w rankingu ogólnopolskim.

W rankingu wojewódzkim niżański szpital znalazł się na 7 miejscu.