www.szpital-nisko.pl
9 kwietnia 2018 :: „Cieplutkie” prezenty dla dzieci urodzonych w niżańskim szpitalu.
Doceniając rodziców nowonarodzonych dzieci i aby przywitać w miły sposób nowych mieszkańców, Powiat Niżański przygotował dla maluchów mały prezent – polarowy kocyk, w różnych kolorach, z herbem Powiatu.
Starosta Niżański Robert Bednarz uroczyście przekazał kocyki na ręce Lekarza kierującego Oddziałem Noworodkowym lek. Doroty Ryńskiej i pielęgniarki oddziałowej Jolanty Koluch, w obecności p.o. Dyrektora SPZZOZ w Nisku Romana Ryznara i Zastępcy Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej lek. Stanisława Grzybowskiego.
Od teraz każde nowonarodzone dziecko w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku, będzie otrzymywało taki „cieplutki” prezent.
To nowa inicjatywa Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, który swym pomysłem chce wyrazić radość władz samorządowych i osób związanych z Powiatem Niżańskim, że przybywa nowych mieszkańców, nie tylko naszego, ale równie ż okolicznych Powiatów.
- Mamy nadzieję, że prezent przypadnie do gustu rodzicom nowonarodzonych dzieci oraz będzie uzupełnieniem niezbędnych rzeczy do opieki nad dzieckiem. Każdy kocyk będzie posiadał symbol Powiatu – herb oraz napis "Rośnij zdrowo – Powiat Niżański" - mówi Starosta.
Kocyki są wręczane są maluchom od miesiąca kwietnia 2018 r. Na upominek mogą liczyć również dzieci urodzone w Nisku od 1 stycznia 2018 roku, których rodzice mogą odebrać prezenty w Oddziale Noworodkowym SPZZOZ w Nisku.