6 grudnia 2018 :: Szpital otrzymał dodatkowe środki na zakup aparatury i sprzętu medycznego.
Dzięki staraniom Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Zarządu Powiatu, Powiat Niżański w 2018 roku pozyskał dodatkowe środki w wysokości 790 tys. zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na zadanie pn. „Zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku w celu poprawy standardów świadczeń zdrowotnych na terenie Powiatu Niżańskiego".
Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację zadania polegającego na zakupie dla niżańskiego szpitala: zestawu endoskopowego na potrzeby Pracowni Endoskopowej oraz 30 łóżek dla Oddziału Wewnętrznego.
Łączna wartość zadania inwestycyjnego wyniesie ponad 1 mln złotych, w tym środki Powiatu Niżańskiego 216 tys. zł i SPZZOZ w Nisku 10 tys. zł.
Zadanie to zrealizowane zostanie do końca bieżącego roku.