2 stycznia 2007 :: Rodzić po europejsku

Niżański szpital wzbogacił się o wyremontowany oddział noworodkowy, który teraz spełnia już europejskie standardy.
Sale zostały pomalowane ciepłymi kolorami, aby przyszłe mamy mogły czuć się jak w domu. Remont został wsparty przez fundację Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier".
W ubiegłym roku oddział wzbogacił się o nowe urządzenia. Zakupiono nowoczesny sprzęt m.in. inkubator zamknięty, stanowisko do resuscytacji noworodka i system do wspomagania wentylacji noworodka.

Z roku na rok niżańską porodówkę wybiera coraz więcej mam z sąsiednich powiatów. Potwierdza to choćby fakt, że mama pierwszego noworodka, który przyszedł w tym roku na świat w niżańskim szpitalu, jest mieszkanką Stalowej Woli. Malutka Iga Amelia Kata urodziła się 1 stycznia kilka minut przed południem. Szczęśliwej mamie gratulujemy, a przyszłe mamy zapraszamy na oddział noworodkowy Szpitala Powiatowego w Nisku.

Oddział noworodkowy po remoncie

zdjęcie 1                             zdjęcie 2                             zdjęcie 3

zdjęcie 4                             zdjęcie 5

Iga Amelia Kata