11 czerwca 2007 :: Spotkanie z posłem Stanisławem Ożogiem

W piątek 8 czerwca, w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku gościł poseł PiS Stanisław Ożóg, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

W spotkaniu uczestniczyli ordynatorzy, przedstawiciele związków zawodowych działających w SPZZOZ w Nisku, kierownicy komórek organizacyjnych oraz Dyrektor SPZZOZ Stanisław Krasny, Pełnomocnik PiS Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko, Starosta Niżański Władysław Pracoń oraz Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Eugeniusz Trzuskot.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szpitala od przedstawienia aktualnej sytuacji i problemów zakładu. Po tym krótkim wystąpieniu głos zabrał poseł Ożóg. Zaprezentował swoją osobę jako polityka, któremu problemy służby zdrowia nie są obce. Wyraził duże podziękowania dla lekarzy za nieprzystąpienie do trwającej w całym kraju akcji protestacyjnej.

W dalszej części spotkania polityk odpowiadał na pytania lekarzy i przedstawicieli związków zawodowych. Dyskusja dotyczyła głównie sieci szpitali i koszyka gwarantowanych świadczeń, trwającego w kraju strajku lekarzy oraz reformy systemu służby zdrowia. Jako zastępca przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych podkreślił, że w budżecie państwa brakuje środków na pełne doinwestowanie służby zdrowia. W czasie spotkania poseł wielokrotnie zapewnił, że będzie wspierał niżański szpital w podejmowanych działaniach.

Dalsza część wizyty posła odbyła się już tylko z udziałem dyrektora, który szczegółowo przedstawił realizację zamierzeń szpitala.