28 sierpnia 2007 :: Rudnik wspiera rozbudowę szpitala

Na wczorajszej sesji radni miasta i gminy Rudnik nad Sanem jednogłośnie podjęli uchwałę o przyznaniu dotacji dla powiatu niżańskiego w wysokości 50 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na rozbudowę szpitala.

Wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu niżańskiego na lipcowym konwencie zadeklarowali wsparcie finansowe dla szpitala. Rudnik jest pierwszą z gmin, która wesprze inwestycję. Jeśli pozostałe gminy również wywiążą się ze złożonych deklaracji, to szpital otrzyma pomoc w wysokości około 300 tysięcy złotych.

Zgodnie z planem tegoroczny zakres robót obejmuje wybudowanie czterech kondygnacji nowego skrzydła i położenie dachu. Wartość prac szacuje się na ponad 3 miliony złotych. Przy dodatkowym wspaciu niżańskich gmin możliwe byłoby jeszcze w tym roku wstawienie okien w nowym pawilonie.

zdjęcie 1   zdjęcie 2   zdjęcie 3