9 listopada 2007 :: To już 500 noworodków w tym roku

W poniedziałek 7 listopada kilka minut po godzinie 10 w niżańskim szpitalu urodziły się bliźnięta. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że druga dziewczynka urodziła się jako 500 noworodek w tym roku w niżańskiej placówce.

Z tej wyjątkowej okazji szczęśliwa mama bliźniaczek - pani Anna Pasierb z Przędzela otrzymała od personelu bukiet kwiatów oraz dwie wyprawki dla niemowlaków.

Z roku na rok w niżańskim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci. W 2005 roku było ich 506, w ubiegłym roku 552, a w tym roku może być ich nawet 600.

Niżańska porodówka cieszy się coraz lepszą opinią wśród pacjentek. Doskonała opieka medyczna oraz komfortowe warunki na oddziałach ginekologiczno-położniczym i noworodkowym sprawiają, że na poród w niżańskiej placówce decyduje się coraz więcej przyszłych mam, nie tylko z powiatu niżańskiego.

fot. 1 fot. 2 fot. 3 fot. 4