25 września 2009 :: Otwarcie pracowni tomograficznej

Na uroczyste oddanie do użytku tomografu komputerowego w Szpitalu Powiatowym im. PCK w Nisku przyjechał Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki i wiceprzewodnicząca sejmiku wojewódzkiego Lidia Błądek. W uroczystości udział wzięli również samorządowcy gminni i powiatowi z powiatu niżańskiego.

- Gratuluję tego aparatu szpitalowi i całemu powiatu niżańskiemu - mówił Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki. - Każde tego typu urządzenia jest symptomem podniesienia jakości usług medycznych na podkarpaciu. Na dodatek Nisko ma istotne położenie jeśli chodzi o drogi, gdzie krzyżują się dwie drogi krajowe. Stworzenie optymalnej sieci ratownictwa medycznego, gdzie będziemy mieli taką diagnostykę jest naszym celem. Ten aparat wyprzedza urządzenia, które dwa lata temu były instalowane w szpitalach wojewódzkich.